Başkan Yönetim Meclis Personel Tarım Köşesi Videolar iletişim Kayıt Olma Banka Hesabımız Sorular Cevaplar
20 Temmuz 2014 Pazar

Bayraktar;Filistin’de yaşanan insanlık dramını kınıyoruz


​-Filistin'de yaşanan insanlık dramını kınıyoruz

-TZOB Genel Başkanı Bayraktar: "Mübarek Ramazan ayında gerçekleştirilen bu saldırılar, Filistin halkına yönelik bir katliamdır"

-"TZOB, dünyanın gözü önündeki bu vahşete 'dur' demek için tüm üyelerini, Filistin halkının yanında olduklarını göstermeye davet etmektedir"

-"Tüm dünya devletleri ve uluslararası kuruluşlar kınama açıklamalarını bir tarafa bırakıp, İsrail'e karşı caydırıcı pratik önlemler, ekonomik ve sosyal müeyyideler uygulamalıdır"

 

Ankara - 18.07.2014 - TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, İsrail'in, Han Yunus ve Cebeliye bölgelerinden Gazze şeridine karşı başlattığı kara harekatında bazıları kadın ve çocuklar olmak üzere çok sayıda sivilin hayatını kaybettiğine dikkati çekerek, "Mübarek Ramazan ayında gerçekleştirilen bu saldırılar, Filistin halkına yönelik bir katliamdır" dedi.

Bayraktar, yaptığı açıklamada, Gazze'nin büyük bir insanlık dramı yaşadığını belirtti. TZOB'un, dünyanın gözü önündeki bu vahşete "dur" demek için tüm üyelerini, Filistin halkının yanında olduklarını göstermeye davet ettiğini bildiren Bayraktar, şunları kaydetti:

"Tüm dünya devletleri ve uluslararası kuruluşlar da kınama açıklamalarını bir tarafa bırakıp, İsrail'e karşı caydırıcı pratik önlemler, ekonomik ve sosyal müeyyideler uygulamalıdır.

Filistin ve özellikle Gazze'deki insanlar yıllardır her türlü baskı ve zulüm altında zor günler geçirmektedirler. Filistin halkı, gıda, ilaç ve barınma ihtiyaçlarını dahi karşılayamıyor. Dünyadan gelecek yardımlara da rahatlıkla ulaşmaları engelleniyor. İsrail'in işlediği bu insanlık suçu ve barbarca saldırı kınanmalıdır.

Hain saldırılarda hayatını kaybeden tüm Filistinlilere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve yakınlarına taziyelerimizi sunarız."

Bayraktar, "bu saldırı İsrail'in uluslararası hukuku ihlalinin açıkça bir göstergesi olup, teröristlik ve korsanlıkla eşdeğer, devlet tarafından sivillere ve insanlığa karşı işlenmiş bir cinayettir. Türkiye Ziraat Odaları Birliği, tarihte hiçbir dönemde olmadığı kadar büyük saldırganlık içinde olan İsrail devletinin işlediği bu cinayetleri ve Gazze Şeridi'nde uyguladığı insanlık dışı ambargo ve müdahaleyi kınamaktadır" dedi.

0 yorum:

Yorum Gönder

Ekipmanlarımız

Bozkır'da Hava Durumu