Başkan Yönetim Meclis Personel Tarım Köşesi Videolar iletişim Kayıt Olma Banka Hesabımız Sorular Cevaplar

TZOB’un talebi üzerine ÇKS başvuru süresi uzatıldı


​-TZOB'un talebi üzerine ÇKS başvuru süresi uzatıldı

- Genel Başkanı Bayraktar:  "Girişimlerimizle, ÇKS son başvuru tarihinin,

31 Aralık 2014'ten 30 Haziran 2015'e uzatılmasına ilişkin ÇKS yönetmelik değişikliği yapıldı ve dünkü Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı"

-"Sorunu hem şifahen hem de yazılı olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza iletmiş, çiftçimizin sıkıntıya girmemesi için başvuruların Haziran ayına kadar uzatılmasını talep etmiştik" 

-"Bu karar çiftçimizi rahatlattı"

 

Ankara – 31.12.2014 - Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 31 Aralık'ta sona erecek Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuru tarihinin, yaptıkları girişimlerle 30 Haziran 2015'e kadar uzatıldığını bildirdi.

Bayraktar, yaptığı açıklamada, ÇKS başvuru süresinin uzatılmasıyla ilgili yönetmelik değişikliğinin dünkü Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandığını belirterek, şöyle devam etti:

"Yeni ÇKS yönetmeliğindeki değişiklikler, üreticilerimize kolaylıklar getirmiştir. Ancak başvuru süresinin yetersizliğiyle ilgili hem Ziraat Odalarımızdan hem de çiftçilerimizden yoğun talepler geldi.

Konuyla ilgili talebimizi hem şifahen hem de yazılı olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza ilettik, çiftçilerimizin sıkıntıya girmemesi için ÇKS başvurularında ek süre verilmesini talep ettik.

Alınan bu karar, olası mağduriyetleri gidermiş ve çiftçilerimizi rahatlatmıştır."

0 Yorumlar

Bize Dair Bilgiler

Ekipmanlarımızı izleyin

Odamıza ait ve çiftçilerimize kullanım sağlattığımız ekipmanlarımız.


Bozkır'da Hava Durumu