Başkan Yönetim Meclis Personel Tarım Köşesi Videolar iletişim Kayıt Olma Banka Hesabımız Sorular Cevaplar
22 Aralık 2017 Cuma

Konya'ya yoğun kar uyarısı!


Meteoroloji yetkilileri hafta sonu Konya'nın bazı bölgelerinde yağmur görüleceğini aktardı. Yetkililer, Seydişehir, Beyşehir, Derebucak, Hadim, Bozkır, Yalıhüyük, Ahırlı, Akören ve Taşkent ilçelerinde yoğun kar yağışının beklendiğini bildirdi.

Meteoroloji Konya Bölge Müdürlüğü, Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde genelinde yağışların pazartesi günü sabah saatlerine kadar yer yer kuvvetli ve etkili olacağını aktardı.

Yağışların, cumartesi akşam saatlerine kadar yağmur ve sağanak, Cumartesi akşam saatlerinden itibaren ise özellikle Karaman ve Konya'nın güneybatı kesimlerinde (Seydişehir, Beyşehir, Derebucak, Hadim, Bozkır, Yalıhüyük, Ahırlı, Akören, Taşkent, Sarıveliler, Başyayla, Ermenek) yoğun olmak üzere kar şeklinde görüleceğini aktardı.
 
SICAKLIK 4 DERECE DÜŞECEK

Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle  pazar gününden itibaren azalarak mevsim normallerinin 2-4 derece altına düşeceği tahmin ediliyor.
 
Rüzgarın ise cumartesi günü Konya'nın kuzeybatı çevreleri ile Aksaray genelinde kuzey (Poyraz), Konya'nın güney çevreleri, Karaman ve Niğde genelinde ise güney (Lodos) yönlerden kuvvetli (39-61 km/saat) ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (62-74 km/saat) eseceği aktarıldı.

0 yorum:

Yorum Gönder

Ekipmanlarımız

Bozkır'da Hava Durumu