Başkan Yönetim Meclis Personel Tarım Köşesi Videolar iletişim Kayıt Olma Banka Hesabımız Sorular Cevaplar

Bozkır’da 110 dekar alan için ücretsiz 2.250 Ceviz ve Badem fidanı dağıtıldı.


Konya'nın Bozkır ilçesinde Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Göksü Taşeli Havzası Kalkınma Projesi kapsamında sağlanan ücretsiz sertifikalı fidanlar çiftçilere düzenlenen etkinlikle dağıtıldı. 


Bozkır ilçesine Göksü Taşeli Havzası Kalkınma Projesi kapsamında ücretsiz olarak hibe edilen fidanlar Bozkır ilçe Tarım Müdürlüğünün yürütmüş olduğu  "Atıl durumda olan yamaç tarım arazilerinin tarıma kazandırılması" projesi kapsamında çiftçilere hibe edildi. 

  Haber Video !!!  
Bu proje çalışması kapsamında teraslı alanları bulunan 25 kişiye 50 dekar alan için 750 ceviz, 17 kişiye 60 dekar alan için 1500 badem fidanı çiftçilere teslim edildi.

Bozkır İlçe Tarım Müdürlüğünden yapılan açıklamada "Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi uygulama alanı içerisinde yer alan ilçemizde meyilli arazilerin teraslama yapılarak tarıma kazandırılması ve bu alanlarda sert kabuklu meyve türlerinden olan ceviz ve badem yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması amacıyla fidan dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Tarımsal üretim ve doğal kaynak yönetimine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bu faaliyet kuru ve meyilli arazilerin tarıma kazandırılmasına olanak sağlayacaktır.

Bu kapsamda başvuru yapan üreticilerden 17 üretici badem fidanı 22 üretici ise ceviz fidanı hibesinden faydalanmıştır. En az 1 dekar en fazla 10 dekar alanda üretim yapmak için başvuran üreticilerimize toplam 750 adet ceviz 1500 adet badem fidanı dağıtılmıştır." denildi.

Fidan dağıtım programında konuşan Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar "İlçe Tarım müdürlüğümüzün ilçemizde gerçekleştirdiği 50 Bin TL tutarında bir maliyeti olan ceviz ve badem fidanlarımızın çiftçilerimize hibe olarak ücretsiz dağıtılmasını gerçekleştiriyoruz.

Bu tarımın desteklenmesi için yapılan hibelerde bu işi gerçekten yapacak kişilere dağıtımın sağlanması birinci önceliğimiz. Bu ücretsiz dağıtımlar sonrasında çiftçimizin üretime katkı sağlaması birinci önceliğimizdir. Çiftçilerimize fidanları hayırlı olsun ve şimdiden mahsulleri bereketli olsun" dedi.

Dağıtım programına Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar, Bozkır Belediye Başkanı Vekili Hüseyin Erdem ve Bozkır Ziraat Odası Başkanı Ali Öztürk gerçekleştirdi.

0 Yorumlar

Bize Dair Bilgiler

Ekipmanlarımızı izleyin

Odamıza ait ve çiftçilerimize kullanım sağlattığımız ekipmanlarımız.


Bozkır'da Hava Durumu