Başkan Yönetim Meclis Personel Tarım Köşesi Videolar iletişim Kayıt Olma Banka Hesabımız Sorular Cevaplar
21 Ocak 2020 Salı

Bozkır’da KOP destekli yapılan projelerin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.


Konya'nın Bozkır ilçesinde 2017-2019 yılları arasında KOP tarafından desteklenen projelerin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.2017-2019 yılları arasında Bozkır'da uygulanan 2.50 milyon liralık Kop Destekliyor Bozkır Balı Markalaşıyor, Kop destekliyor Bozkır Makineleşiyor,  Kop Destekliyor Bozkır Tarımı Makineleşiyor, Kop Destekliyor Kildere Üretiyor Kooperatif Pazarlıyor, Kop Destekliyor Bozkır Sera İle Hayat Buluyor projelerinin tanıtıldığı toplantı, yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Programın açış konuşmasını gerçekleştiren Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Proje Koordinatörü Halil Durmuş, tanıtımı gerçekleştirilen projelerin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, müdürlük olarak Bozkır'ın tarım ve hayvancılıkta daha iyi yerlere gelebilmesi için ilçedeki tüm kurumlarla işbirliği içerisinde projeler üretmeye devam edeceklerini belirtti.

Bozkır'da hayata geçirilen projelerin hayırlı olmasını dileyen KOP Başkanı İhsan Bostancı, KOP olarak kırsal kalkınmaya ve üretime dayalı projeler üretmeye ve bu projeleri her daim destek vermeye devam edeceklerinin altını çizerek hayata geçirilen bu projelerin Bozkır'ı tarım, hayvancılık ve üretim anlamında önemli bir noktaya ulaştıracağını söyledi.

Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, yapmış olduğu konuşmasında Bozkır'ın Konya ilçeleri arasında en eski tarihe sahip ilçelerinden biri olduğunu, coğrafi şartlar nedeniyle tarım ve hayvancılığın temel geçim kaynağı olduğunu belirterek bu bağlamda devletimizin tüm kurumlarıyla işbirliği içerisinde projeler ürettiklerinin altını çizdi. Sosyal alandan turizme, tarımdan hayvancılığa ve meyve-sebze yetiştiriciliğine kadar birçok alanda üretilen projelerle Bozkır'ın gelişimini ve değişimini sağlamaya devam edeceklerini belirten Başkan Saygı, projelerin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar, Bozkır'ın tarım ve hayvancılıkla hayat bulacağını söyleyerek kurum olarak Bozkır'da hayata geçirilecek olan tüm projeleri desteklemeye devam edeceklerinin altını çizdi. Bozkır'ın tarım ve hayvancılıkta daha da önemli mesafeler alması için hayata geçirilecek olan 2.5 milyonluk projelerde emeği geçenlere teşekkür eden Kaymakam Bayraktar, buna benzer nice projelere hep birlikte imza atmayı hedeflediklerini söyledi.

Bozkır Ziraat Odası Başkanı Ali Öztürk, Kop tarafından desteklenen projemiz kapsamında odamız bünyesine 1 Adet taş kırma makinesi ve 1 adet anıza doğrudan ekim havalı mibzeri katmış olmanın mutluluğunu sizlerle paylaşıyorum. Bu makine ekipmanlarının ziraat odası bünyesinde üreticilerimizin hizmetine sunmak için 1 Adet te traktör alacağımızın da müjdesini vermek istiyorum. Bozkır Ziraat odası olarak yetiştiricilerimizin menfaatine olacak sulama, sera, eleme ve diğer makine projelerinde takipçisi olmaya devam edeceğimimizi belirtir. Projelerimizi destekleyen Kop başkanımıza, İl Tarım müdürlüğümüze, Sayın Kaymakamımıza, Bozkır Ahırlı ve Yalıhüyük Belediye başkanlarımıza huzurlarınızda teşekkür eder Projelerimizin hayırlara vesile olmasını temenni ederim dedi.

Konuşmaların akabinde KOP tarafından desteklenen projelerin tanıtımı gerçekleştirildi. Etkinlikte katılımcılara proje kapsamında üretilen Bozkır Balı, Poleni ve Bozkır Tahini hediye edildi.

Etkinlik sonrasında Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, günün anısına KOP Başkanı İhsan Bostancı'ya, TKDK Konya İl Koordinatörü Hakan Doğan'a TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hepokur ve Tarım ve Orman Konya İl Müdür Yardımcısı Esat Altuntaş'a Bozkır sancağı hediye etti.

Projelerin tanıtıldığı toplantıya Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar, Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül, Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, KOP Başkanı İhsan Bostancı, TKDK Konya İl Koordinatörü Hakan Doğan, Tarım ve Orman Konya İl Müdür Yardımcısı Esat Altuntaş, TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hepokur'ın yanı sıra Ziraat Odası Başkanları, STK Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, kurum amirleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

0 yorum:

Yorum Gönder

Ekipmanlarımız

Bozkır'da Hava Durumu