Başkan Yönetim Meclis Personel Tarım Köşesi Videolar iletişim Kayıt Olma Banka Hesabımız Sorular Cevaplar

​Göksu Taşeli Projesinden Patpat Bahçe tipi el traktörlerine hibe desteği!


Göksu-Taşeli Havzası Kalkınma Projesi'nin (GTHKP) projesi kapsamında bahçe tipi el traktörlerinin alımına hibe desteği verilecektir. Başvurular 2-26 Mayıs aralığında gerçekleşecek.

Konya Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün yaptığı duyuruya göre Göksu-Taşeli Havzası Kalkınma Projesi'nin (GTHKP) kapsamında üreticiye bahçe  tipi el traktörü alımında hibe desteği verilecek.

Piyasa'da 100-120 bin TL arasında fiyatlarda ulaşabilen bahçe tipi el traktörlerinin hibe desteğinden yararlanmak için  çiftçilerin ikametlerinin doğru ilçelerde kayıtlı olması ve ÇKS kayıtlarının ilgili illerde bulunması gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri

Hibeden yararlanmak isteyenler çiftçilerin 2-26 Mayıs tarihleri arasında ilgili müdürlüklere başvurmaları gerekmektedir.

Başvuru Şartları

Hibe'den yararlanmak  isteyen çiftçilerin ikamet ve ÇKS kayıtları Konya'nın Ahırlı, Akören, Bozkır, Güneysınır, Hadim, Taşkent Yalıhüyük ilçelerinde olmalıdır.

Konya Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün yaptığı açıklama ;

Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi kapsamında yapılacak 2023 yılı 2. hibe çağrısı ile ilgili açıklamalar aşağıdadır.

Hibe konuları

10-12 Beygir gücünde bahçe tipi el traktörleri
5-7 Beygir gücünde bahçe tipi el traktörleri

Başvuru başlangıcı ve sonu

Başvuru alımı başlangıcı   :  2 Mayıs 2023
Başvuru son günü             :  26 Mayıs 2023

Bu hibelerden yararlanmak için çiftçilerin ikametleri ve ÇKS kayıtları Ahırlı, Akören, Bozkır, Güneysınır, Hadim, Taşkent Yalıhüyük ilçelerinde olmalıdır. Başka ilçelerde ve Konya merkezde ikamet edenler yararlanamazlar.

Başvurular yazılan İlçe Müdürlüklerine yapılacaktır. Anlaşılmayan konular ve ek bilgi almak için İlçe Müdürlüklerine başvurunuz.

Göksu-Taşeli Havzası Kalkınma Projesi nedir ?

Göksu-Taşeli Havzası Kalkınma Projesi'nin (GTHKP) genel amacı; değer zinciri gelişimi ve sürdürülebilir doğal kaynak yönetimi aracılığıyla ekonomik çeşitliliği destekleyerek kırsal yoksulluğun azaltılmasıdır. Proje ile hedeflenmiş alan içinde iklimsel şoklara dayanıklılığın arttırılması, tarımsal üretimin ve pazarlama faaliyetlerinin geliştirilmesiyle çiftçilerin gelirlerinin arttırılması hedeflenmektedir. Ayrıca, Toros Dağları'nın yaylalarında yaşayan göçebe Yörüklerin ortak doğal kaynakların daha iyi yönetilmesi için organize olmalarına yardımcı olacak şekilde kapasitelerinin geliştirilmesine ve yaşam standartlarının iyileştirilmesine de katkıda bulunulacaktır. Proje sonuçları aşağıdakileri içerecektir:

0 Yorumlar

Bize Dair Bilgiler

Ekipmanlarımızı izleyin

Odamıza ait ve çiftçilerimize kullanım sağlattığımız ekipmanlarımız.


Bozkır'da Hava Durumu