Başkan Yönetim Meclis Personel Tarım Köşesi Videolar iletişim Kayıt Olma Banka Hesabımız Sorular Cevaplar

Bozkır'da üreticilere 34 bin çilek fidesi dağıtıldı


Konya'nın Bozkır ilçesinde KOP desteğiyle üreticilere 34 bin çilek fidesi ile zararlı haşerata karşı biyoteknik mücadelede kullanılan 13 bin 750 adet feromon tuzağı dağıtıldı.


Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce 'KOP Destekliyor Bozkır zararlılarla Biyoteknik Mücadele Ediyor' ve 'KOP ile Bozkırda Çilek Üretimini Geliştirme Projesi' kapsamında Tarla Günü etkinliği gerçekleştirildi.

Programa Konya Vali Yardımcısı Yavuz Güner, Bozkır Kaymakamı Tolga Turan, Güneysınır Kaymakamı Oğuz Yiğit, Taşkent Kaymakamı Muhammet Yücedağ , Yalıhüyük Kaymakamı Muhammed Sağır, Cumhuriyet Savcısı Yılmaz Dinler , KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Kasım Akyol, Bozkır Belediye Başkanı Nazif Karabulut, kurum amirleri, Bozkır Ziraat Odası Başkanı Ali Öztürk, STK Temsilleri ve bölge üreticileri katıldı.

Etkinlikte üreticilere 34 bin adet çilek fidesi ile zararlı haşerata karşı biyoteknik mücadelede 11 bin 700 adet elma iç kurdu feromon tuzağı ve 2 bin 250 adet bağ salkım güvesi feromon tuzağı dağıtımı yapıldı.

0 Yorumlar

Bize Dair Bilgiler

Ekipmanlarımızı izleyin

Odamıza ait ve çiftçilerimize kullanım sağlattığımız ekipmanlarımız.


Bozkır'da Hava Durumu